ד"ר אורן חסון – רקע מקצועי

אני מטפל בזוגות וביחידים מאז 2004, עיסוק בו התחלתי בעקבות מחקרים וקורסים שלימדתי על תקשורת בין-אישית בחוג לתקשורת ועיתונאות של האוניברסיטה העברית. במקביל, לימדתי זאת גם באוניברסיטת חיפה ובחוג לפסיכולוגיה של אוניברסיטת בר-אילן. ההתמקדות שלי בחקר ובהבנה של האדם היתה לאחר שנים של הוראה ומחקר בארץ ובארצות הברית של חיזור ושל הבנת התקשורת בעולם החי והאדם.

תקשורת לקוייה היא הקושי העיקרי של זוגות המגיעים לטיפול. כך עולה מסקר שפורסם במשרד הרווחה. הסיבה כמעט מובנת מאליה: קשה לפתור בעיות, קשיים או אי הסכמות, ללא תקשורת יעילה. לידע האקדמי שלי בתקשורת, בהבנת צרכים אישיים ובקבלת החלטות הוספתי גם השתלמות בטיפול קוגניטיבי -התנהגותי (CBT), שהיא שיטת טיפול עניינית, מעשית ומקובלת מאד, הנחקרת ביותר מבין שיטות הטיפול למיניהן, ויש אומרים גם היעילה ביותר.

לחצו על starmed כדי לעבור אל הפורום באתר סטארמד

מאז 2005 אני מנהל פורום פתוח באינטרנט לזוגיות ויחסים באתר הרופאים סטארמד. בפורום זה אני מייעץ ומסייע לאנשים בהתנדבות. אתם יכולים להשתמש בפורום כאילו הוא כרטיס ביקור חי, פתוח ודינמי שלי.

מאז תחילת עיסוקי בטיפול, בשנת 2004, נתבקשתי לפחות פעם בשנה בממוצע להתארח בערוצים השונים בטלויזיה + עשרות פעמים בתוכניות רדיו שונות, כולל פינות קבועות על פסיכולוגיה אבולוציונית, שפת גוף וזוגיות.

בינואר 2019, שוחחתי בשידורי קשת 12 (מאקו), עם ליאון רוזנברג כמארח אורח בתוכנית נקסט (דקה 3:05).

חזרה אל המסך הראשי