טיפול פרטני

טיפול עוסק בשינוי הרגלים ותגובות אוטומטיות אשר באים לידי ביטוי לא רצוי בעיקר במצבי לחץ, במצבים שמעוררים סערת רגשות, או וכאשר משהו בלתי צפוי, אפילו שאלה שנשאלנו, מגיע בהפתעה. להרגלים ולתגובות שכאלה ניתן לקרוא גם "התניות", תוצר של "העולם הרגשי", או של מסתרי "התת מודע",  ועוד. משותפת להגדרות השונות ההבנה שהם טבועים עמוק בתוכנו, ולכן קשה לשנות אותם.

אם ייעוץ עוסק בשאלה "מה כדאי לעשות?", טיפול הוא סיוע מקצועי ביישום החלטות המצריכות פעולה כנגד ההרגלים והתגובות האוטומטיות שמקשים עליו. לכן זהו תהליך שנמשך לאורך זמן, ולכן עדיף להסתייע באיש מקצוע שיוכל גם להבין את הקשיים שלכם ולהכיל אותם, וגם לעזור לכם לעבור את הגשר הקשה הזה.

אם הייתי צריך להגדיר את עצמי כמטפל דרך עיני המטופלים שלי, הייתי אולי מגדיר את עצמי כדמות השפויה או השקולה בחייהם, שמסייעת להם לחפש דרכים מתאימות יותר למצבם, ולהתמודד עם אי ודאות, עם מועקות, ועם לחצים חברתיים או סערת רגשות שלהם או של בני זוגם.

העוגן הזה חשוב כשאינו מתלהם, אינו שיפוטי ואינו מוסיף לחץ לקיים, וכאשר הוא מסייע למטופל או המטופלת לבחון את עולמם עם פחות כעסים ועם פחות חרדות, כדי להגיע למקום שלם יותר.

חזרה אל המסך הראשי