זוגיות פרק ב'

הקושי הראשוני של זוגיות פרק ב', גם אם לא העיקרי, הוא הציפיות שהוא יהיה כמו שאמור להיות פרק א'. אולי אפילו תיקון שלו.

זוגיות פרק א' מתחילה בתקווה, שהיא גורם מניע חיובי, שהקשר יהיה אידיאלי, שתהיה בו שותפות מליאה שבה הקשר המרכזי הוא ביניכם, שתגדלו ביחד ילדים שלכם, ושתהיו בה מאושרים עד סוף חייכם.

כאשר אתם מבוגרים ומעוצבים יותר, אולי גם פגועים יותר, ובעיקר אם אתם או אחד מכם מגיעים אל הקשר עם ילדים, זה פשוט לא יקרה כך.

הצורך העיקרי של מרבית ההורים שמגיעים לזוגיות פרק ב' הוא לשמור ולהגן על הילדים שלהם, נפשית וכלכלית, ולא פעם גם המאבק על עצם קיום הקשר איתם. לפעמים זה נעשה באופן מוגזם, ולפעמים יש תחושה שאין דבר כזה "מוגזם" כאשר מדובר בילדים שלי.

לילדים האלה יש הורה נוסף, ושמירה על הקשר איתו או איתה חשוב מאד לילדים, וברוב המקרים גם רצוי. יש עוד סבא וסבתא לילדים האלה, שאינם ההורים של בני זוגכם. במילים אחרות – בזוגיות פרק ב' לפחות אחד מכם מגיע לקשר עם משפחה מורחבת, לעיתים קרובות מסוכסכת אבל בעלת משמעות, שחשוב מאד לבן או לבת הזוג שלכם לשמור על קשר איתה.

גם הצד הכלכלי מורכב, ובן או בת הזוג שלכם מקבל או משלם מזונות. גם כאן אין את הבלעדיות בשיתוף שהייתם רוצים שתהיה.

אין צד "צודק". לשני הצדדים יש צרכים מורכבים, משמעותיים וראויים. הניגוד בין הציפיות לבין המציאות, ובין צרכים כלכליים ורגשיים מנוגדים, פוגם לעתים קרובות בהרמוניה, ויכול להעזר מאד בסיוע מקצועי.

חזרה אל המסך הראשי